Korduma Kippuvad Küsimused

Mida peaksin teadma enne aja broneerimist?

Kuna ajad võivad kaduda kiirelt, siis soovituslik oleks korra eelnevalt olukord läbi mängida, et täpselt aru saada, kuidas broneerimine käib. Võib juhtuda, et kui süsteemis juba sees olla, siis süsteem ei näita uusi äsja avanenud aegu või ei lase neid broneerida. Siis tuleks kiiresti süsteemist välja-sisse logida. Kõige kiirem oleks seda ilmselt teha ID kaardiga, kuid kui seda pole siis paremuselt teine on Smart-ID ning siis Mobiil-ID.

Mida teha kui mul on juba aeg broneeritud?

Soovituslikud sammud on järgnevad:

 1. Saa SMS teavitus.
 2. Logi sisse e-teenindusse. klikkides lehe üleval paremal pool nuppu "Sisene".
 3. Enne enda praeguse aja maha võtmist vaata Maanteeameti lehelt kas antud aeg on veel alles.
 4. Kui on alles, siis võta kiirelt maha praegune aeg ja vali uus aeg.
 5. Juhul kui see ei toimi, siis valida uuesti vana aeg ning oodata järgmist teavitust.

Millal peaksin kõige valvsam olema ja mis juhtudel ajad vabanevad?

Kõige valvsam peaks olema argipäevade hommikuti, kuid kindlasti vaata Statistika lehte, et näha, millal kõige rohkem aegu vabaneb. Ajad vabanevad juhtudel kui näiteks eksamineerija otsustab viimasel hetkel, et tahab järgmine päev tööd teha. Sellisel juhul vabaneb tavaliselt ühe hetkega mitu aega. Teine võimalus on see, kui eksaminand näiteks ise tühistab aja.

Miks peaksin seda teenust kasutama?

 1. Selleks, et autojuhiload võimalikult kiiresti kätte saada.
 2. Mida kauem aega jääb autokooli ja sõidueksami vahele, seda suurem võimalus on vahepeal nn. ''rooste'' minna.
 3. Juhul kui enne ARKi eksamit jääb kaua aega vahele, siis on soovitatav vahepeal lisasõite võtta, kuid mis läheks rohkem maksma, kui antud teenus.
 4. Selleks, et mitte enda väärtuslikku aega raisata lootusetult maanteeameti lehel refreshides.

Miks ma ei näe e-teeninduses uusi aegu?

Oleme klientidelt kuulnud vastuolulist informatsiooni, et juhul kui aeg on juba broneeritud, siis e-teenindus ei pruugi näidata uusi aegu. Samas mõnel oleks siiski nagu näidanud. Juhul kui ei ole näha, siis oleks vajalik korraks riskida ning vana aeg üles öelda, et see järel uusi aegu näha. Kui peale seda ikka ei ole näha, siis kas vana aeg tagasi panna või sisse välja logida ning näha kas peale seda e-teenindus näitab uusi aegu. Tundub võib olla riskantne, aga Teie otsustada kui suurt riski on varem lubade kättesaamine väärt.

Ühelt kliendilt saime tagasiside, et e-teenindus ei näidanud kõiki aegu kuna ta oli alaealine ning tegi eksamit teist korda. Selle info sai ta transpordiametilt endalt. Ehk juhul kui Te mingil põhjusel ei näe kõiki aegu mis on vabade aegade lehel, siis oleksime väga tänulikud kui uuriksite maanteeametilt järgi, et miks see nii võib olla. Selle info meile edastamisel kanname ka hea meelega raha tagasi.

Kas võtta 1-päevane või 7-päevane pakett?

1-päevane pakett on hea, et süsteemi testida ja tutvuda sellega, võimalusel saada ka vaba aeg sõidueksamiks. 1-päevast paketti ei ole soovituslik võtta nädalavahetusel, sest siis on eksamiaegade vabanemise tõenäosus väiksem. Vabu aegu on soovituslik argipäeval, vaadates enne kodulehel olevalt Statistika lehelt, mis päev oleks selle jaoks parim. 7-päevane pakett on soovituslik, kuna mõni päev ei pruugi vabu eksamiaegu tulla, samas mõni teine päev on saadaval aga mitmeid vabu aegu.

Kui palju teenus maksab?

Teenused hinnad on järgmised:

 • 1-päevane pakett: Saa teavitusi 24 tundi: 9.99
 • 7-päevane pakett: Saa teavitusi 7 päeva: 29.99

Kas see süsteem töötab ka automaatkastiga sõidueksamite jaoks?

Kahjuks mitte. Me ei tea ühtegi viisi, kuidas näha aegu automaatkasti jaoks ehk siis kahjuks ei saa ka lubada, et tulevikus selline võimalus tekiks.

Kontakt: info@eksamiajad.ee

Privaatsuspoliitika